Lajmet

Microsoft ironizon themeluesin e Facebook-ut Mark Zuckerberg

Publikuar , 06 Prill 2013
0
Microsoft ironizon themeluesin e Facebook-ut Mark Zuckerberg

zuckergergDitët e fundit dëgjuam për “Facebook Home”, që është një seri aplikacionesh për Android që të lejojnë të menaxhosh profilin tënd në këtë rrjet shoqëror në mënyrë më komode.

Për më tepër të gjitha këto janë të grumbulluara si një aplikacion i vetëm. Gjithsesi nuk iu desh shumë kohë Microsoft-it për ta “ngacmuar” kompaninë dhe CEO-n e saj Mark Zuckerberg.

Në një cicërimë në Twitter, Windows Phone përmend fjalinë e thënë nga Zuckerberg se “Facebook Home” do të jetë i përqendruar rreth njerëzve.

Ideja është se Windows Phone 8 është i krijuar në mënyrë të tillë që t’iu lejojë përdoruesve ta sistemojnë si duan vetë smartfonin e tyre me anë të ekranint të parë, Tiles, People hub etj.

Gjithsesi Microsoft-i është një partner i Facebook-ut në shumë projekte si integrimi i Bing në motorin e kërkimit të rrjetit social, ose ai më i fundit i cili është Instagram-i për WP.

LEXO EDHE:  Shfletuesi i ri i Microsoft dërgohet tek 1 miliardë përdorues të Windows 10