Lajmet

Microsoft lançon Office 2019 për Windows dhe Mac

Publikuar , 25 Shtator 2018
0
Office 2019 është në thelb një grup karakteristikash që janë shtuar në Office 365 gjatë tre viteve të fundit dhe përfshin përditësime në Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Projekt, Visio, Acess dhe Publisher. Microsoft lançon Office 2019 për Windows dhe Mac

Microsoft po lançon Office 2019 për Windows dhe Mac sot. Përditësimi është projektuar për bizneset dhe konsumatorët që nuk kanë zgjedhur shërbimin e Office 365 të Microsoft me përditësime mujore të funksioneve.

Office 2019 është në thelb një grup karakteristikash që janë shtuar në Office 365 gjatë tre viteve të fundit dhe përfshin përditësime në Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Projekt, Visio, Acess dhe Publisher.

Microsoft gjithashtu po sjell modalitetin e fokusit në Word, së bashku me një përkthyes të ri dhe përmirësimet e aksesit. Transmetimet Morph, SVG dhe mbështetja e modelit 3D dhe eksporti i videos 4k janë të gjitha tiparet që vijnë në PowerPoint.

Exchange Server 2019, Skype për Business Server 2019, SharePoint Server 2019 dhe Project Server 2019 gjithashtu do të lëshohen për bizneset në javët e ardhshme.

Office 2019 vetë do të jetë në dispozicion fillimisht për klientët e licencave të biznesit, pasuar nga konsumatorët dhe klientët e tjerë të biznesit në javët e ardhshme. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Samsung sjell modelet e reja të telefonëve shumë të suksesshëm Galaxy A50 dhe A30