Vëzhgim

Microsoft mbase javën e ardhshme do të lëshojë versionin për tableta

Publikuar , 27 Maj 2011
0
Microsoft mbase javën e ardhshme do të lëshojë versionin për tableta

Versioni i Windows i cili do të paraqitet do të punojë në një çip Nvidia Tegra dhe do të ofrojë sistem të përmirësuar për prekje (ang. touchscreen system, sipas disa burimeve që treguan për Bloomberg.

Vëzhgimet do të bëhen në konferencën All Things Ditigal – ku kryetari i Windows, Steven Sinofsky, do të prezantojë në fund – dhe në Computex në Taipei, ku zëvendës-kryetari, Steve Guggenheimer do të flas.

Thashethemet vijnë pasi CEO i Microsoft, Steve Ballmer, tha që versioni i radhës i Windows do të paraqitej gjatë vitit të ardhshëm dhe ishte përmendur Windows 8. Microsoft i ka quajtur këto si një “keq-kuptim”./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  OnePlus 7T: Nëse po kërkoni ekselencë por pa shpenzuar shumë ky është telefoni për tu blerë