Lajmet

Microsoft mbyll aplikacionin Sunrise më 31 Gusht për tu përqendruar tek Outlook

Publikuar , 11 Maj 2016
0
Microsoft mbyll aplikacionin Sunrise më 31 Gusht për tu përqendruar tek Outlook

Sunrise-930x533Microsoft e ka caktuar perendimin e Sunrise (Lindjes së Diellit). Ekipi shkruante në një postim në blog lajmin e trishtueshëm se aplikacioni kalendarik të cilin Microsoft e bleu vitin e kaluar do të largohet përgjithnjë.

Ekipi i Sunrise do të përqendrohet i gjithi në integrimin e funksionaliteteve të Sunrise në Microsoft Outlook për iOS dhe Android. Sunrise do të largohet dyqanet e aplikacioneve më 31 Gusht.

“Nuk do të ketë funksionalitete të reja, e as rregullime gabimesh,” shkruhej në blogun e Sunrise. Megjithatë ky lajm nuk është suprizë sepse Microsoft kishte lënë të kuptohej se Outlook do të zëvendësonte një ditë Sunrise. Këtij të fundit i ndodhi po e njëjta gjë që i ndodhi Acompli me shndërrimin në aplikacionin e postës elektronike Outlook.

“Kemi punuar shumë për të sjellur magjinë e aplikacionit Sunrise në Outlook së bashku me funksionet dhe risitë që dashuroni më shumë. Jemi të bindur se të gjitha do ti gjeni aty,” shkruante ekipi i Sunrise. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Interneti, 59% e shqiptarëve e përdorin për Facebook e Instagram

Tags >

Sunrise