Lajmet

Microsoft mund të jetë duke krijuar një aplikacion Movies & TV për iOS dhe Android

Publikuar , 06 Korrik 2018
0
Nëse aplikacioni do të arrinte në iOS dhe Android, ajo mund të konkurronte ndaj pëlqimeve të iTunes, Google Play Movies & TV dhe platformave të tjera. Microsoft mund të jetë duke krijuar një aplikacion Movies & TV për iOS dhe Android

Microsoft mund të jetë duke punuar në një aplikacion për Filma dhe TV për iOS dhe Android, u tha burime anonime për Windows Central.

Tetorin e kaluar, Microsoft njoftoi se Windows 10 celular ishte duke humbur vlerën dhe filloi të bënte versionet e aplikacioneve më të mira të Windows 10 për iOS dhe Android.

Që atëherë, Microsoft ka promovuar aplikacione si shfletuesi i saj web Edge dhe Microsoft Launcher, por ka lënë aplikacione si Filmat dhe TV, e cila është e disponueshme vetëm në shfletues PC, Xbox dhe Windows 10 Mobile.

Nëse aplikacioni do të arrinte në iOS dhe Android, ajo mund të konkurronte ndaj pëlqimeve të iTunes, Google Play Movies & TV dhe platformave të tjera.

iTunes, në veçanti, tashmë ka treguar popullaritetin e saj në mesin e tifozëve të Windows: para se të arrinte në Dyqanin e Windows të Microsoft në prill, ishte një nga më të kërkuarat për aplikacionet që nuk ishin në dispozicion në dyqan. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Telefonët e rinj buxhetor të Google fillojnë nga 399 dollarë

Lajmet e fundit>