Lajmet

Microsoft nxjerr version të përmirësuar të Skype për iOS 7

Publikuar , 08 Tetor 2013
0
Microsoft nxjerr version të përmirësuar të Skype për iOS 7

skype_ios7Microsoft ka nxjerrë një version të përmirësuar të Skype për aplikacionin e tij të iPhone dhe iPadd, ku i ka ridizajnuar të dyja për sistemin operativ iOS 7.

Ju mund ta shkarkoni versionin e ri direkt nga App Store të Apple. Ndryshimet që vijnë nga Skype 4.1.3 i kombinuar për iPhone dhe iPad përfshijnë:

-Një pamje e re për iOS 7.

-Përmirësime në akses, duke përfshirë edhe suport të tipit të prekjes, VoiceOver paraqet emrin e dërguesit kur vijnë mesazhet dhe përmirësime të VoiceOver për biseda në grup

-Rregullime të përgjithshme.

Microsoft nxori gjithashtu edhe një përmirësim të vogël të Skype për iOS në të njëjtën ditë me versionin për iOS 7, dhe ai vuri në dukje se mungonte një ndërfaqe e re për sistemin operativ më të fundit të Apple. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Laptopët e Huawei kanë pasur një problem sigurie që nga faza e prodhimit

Lajmet e fundit>