Lajmet

Microsoft Pay vjen në Outlook

Publikuar , 08 Maj 2018
0
Microsoft Pay do të shpërndahet tek disa përdorues të Outlook.com gjatë disa javëve të ardhshme, ndërsa më shumë përdorues do të marrin aftësinë gjatë disa muajve të ardhshëm. Microsoft Pay vjen në Outlook

Microsoft njoftoi të hënën se shërbimi i saj i pagesave do të integrohet me Outlook në një përpjekje për të integruar më mirë pagesën e faturave në email. Është një nga modifikimet në Outlook që kompania tha se do të lejonte zhvilluesit të angazhoheshin më mirë me përdoruesit.

Sistemi Microsoft Pay do t’i lejojë përdoruesit të bëjnë pagesa përmes postës elektronike pa pasur nevojë të kalojnë në aplikacione të tjera.

Microsoft tha se partnerët e pagesave fillestare përfshijnë Stripe dhe Braintree, ndërsa shërbimi i faturimit Zuora dhe shërbimet e faturimit përfshirë FreshBooks, Intuit, Invoice2Go, Sage, Wave dhe Xero gjithashtu do të jenë ndër kompanitë që punojnë me aftësinë e re të Outlook.

Microsoft Pay do të shpërndahet tek disa përdorues të Outlook.com gjatë disa javëve të ardhshme, ndërsa më shumë përdorues do të marrin aftësinë gjatë disa muajve të ardhshëm.

Përveç kësaj, Outlook do të fitojë Kartat Adaptive për mesazhet e aktivizuara që ndihmojnë të përmbajnë njoftime dhe biseda në një mesazh. Formati i ri i kartave mund të shtohet në email, bots dhe bisedat në grup, tha Microsoft. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Një burrë në SHBA fajëson Google Maps pasi u zhyt në një lum të ngrirë

Lajmet e fundit>