Lajmet

Microsoft përditësoi ueb aplikacionin Skype me funksionalitete të reja dhe risi

Publikuar , 15 Mars 2016
0
Microsoft përditësoi ueb aplikacionin Skype me funksionalitete të reja dhe risi

skype_logo-930x488Ditën e djeshme Skype përditësoi ueb aplikacionin Skye for Ueb duke prezantuar një sërë risish. Mbase më i rëndësishmi është mundësia për të kryer telefonata drejt rrjeteve mobile dhe fikse.

Shkimi i videove në Youtube, kryerja e thirrjeve dhe me individë që nuk janë përdorues të Skype dhe njoftimet janë funksionalitete të tjera të reja të cilat e afirmojnë Skype si një ndër platformat më të mira online për komunikim.skype_for_web_calls-800x404

Ueb aplikacioni Skype debutoi në Qeshor të 2015-tës dhe vjen si një version i Skype në desktop dhe mund të qaseni përmes web.skype.com. Nga këtu do të keni mundësi të komunikoni me miqtë pa qenë nevoja të instaloni aplikacionin desktop.

Ueb aplikacioni është i disponueshëm në Internet Explorer, Chrome, Firefox dhe Safari. Sa i përket thirrjeve mos harroni se u duhet një abonim për të komunikuar. Mjafton që të klikoni butonin “Call phones” ku mund të vendosni numrin ose destinacionin përkatës.

Një tjetër funksionalitet mjaft i dobishëm është mbështetja për videot e Youtube. Mund të luani videot pa qenë nevoja të largoheni nga ueb aplikaiconi i Skype.

sfw-youtube-image

Pak javë më parë gjithashtu u kemi njoftuar për një funksionalitet të ri përmes të cilit pjesë e bisedave në Skype mund të bëheni edhe ato që nuk e përdorin fare shërbimin. Kjo ishte e disponueshme vetëm në Skype për desktop ndërsa sot i bashkohet kësaj liste edhe Skype for Web.

E fundit dhe jo më e parëndësishmja, Skype for Web sjell njoftimet. Saherë që merrni një mesazh apo telefonatë përsa kohë jeni në identifikuar në llogarinë e Skype për ueb aplikacionit do të njoftoheni pavarësisht çdo gjëje që mund të jeni duke punuar në kompjuter. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Fitimi i Samsung vazhdon të bjerë dhe Galaxy S10 nuk e ndalon dot

Tags >

Skype