Lajmet

Microsoft prezanton aplikacionin e ngjashëm me Snapchat të quajtur WindUp

Publikuar , 16 Gusht 2014
0
Microsoft prezanton aplikacionin e ngjashëm me Snapchat të quajtur WindUp

microsoft-windup-1Microsoft ka prezantuar një aplikacion të ri për dërgimin e mesazheve në dyqanin online Windows Phone, i cili është shumë i ngjashëm me Snapchat.

WindUp u lejon përdoruesve tu dërgojnë miqve të tyre mesazhe, fotografi dhe video të përkohshme, të cilat më pas “vetëshkatërrohen”. Përdoruesit mund të vendosin se sa kohë do të shfaqet një mesazh, dhe ai do të “vetëshkatërrohet” në çast.

Emri i aplikacionit WindUp ka të bëjë me funksionin e tij kryesorë, konkretisht me limitin e kohës së shfaqjes se mesazheve, të cilat “vetëshkatërrohen”. Krahas mesazheve, videove, fotografive aplikacioni lejon përdoruesit e saj të dërgojnë edhe mesazhe zanore.

Microsoft nuk është e vetmja kompani, e cila synon rivalizimin e SnapChat, pasi edhe Facebook ka krijuar gjithashtu një klon të Snapchat të quajtur Slingshot. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Versioni i ardhshëm i Windows 10 do të ketë një opsion që keni për ta dashuruar

Lajmet e fundit>