Lajmet

Microsoft publikoi ISO-t e ndërtimit 10162 të Windows 10-tës në uebfaqen Windows Insider

Publikuar , 03 Korrik 2015
0
Microsoft publikoi ISO-t e ndërtimit 10162 të Windows 10-tës në uebfaqen Windows Insider

windows-10-10158-desktop

Microsoft publikoi ditën e djeshme ndërtimin 10162 të Windows 10-tës për kompjuterat desktop I cili ishte I treti për këtë javë Aktualisht përmes “Windows Update” përditësimi është I disponueshëm vetëm për të abonuarit në “Fast Ring”.

Shefi i programit Windows Insider tha se ky përditësim do të mbërrinte javen e ardhshme por pas pak orësh ai tha se Microsoft kishte publikuar ISO-t e ndërtimit 10162 për instalim të pastër të Windows 10-tës.

Ky ndërtim është stabili ndërtuar gjer më sot duke ofruar një qëndrueshmëri, performancë dhe jetëgjatësi bacteria më të lartë se ndërtimet e kaluara. Nëse doni ta instaloni nga e para, ndërtimin 10162 mund ta shkarkoni në lidhjen e mëposhtme. (PCWorld Albanian)

Windows 10 Build 10162 ISO

LEXO EDHE:  Huawei nuk mund të besohet thotë shefi i inteligjencës Gjermane