Harduer

Microsoft publikon listën e telefonëve Windows që do të mbështeten

Publikuar , 15 Prill 2017
0
Po kjo listë telefonësh do të vijojë të marrë ndërtimet eksperimental pas Përditësimit të Krijuesve. Microsoft publikon listën e telefonëve Windows që do të mbështeten Photo Source: ARS

Microsoft sapo ka publikuar ndërtimet e reja eksperimentale të Windows 10-ës të cila ti përkasin përditësimit të radhës madhor Redstone 3.

Krahas një versioni desktop, Microsoft publikoi ndërtimin 15204 për platformat mobile. Ndryshe nga ndërtimet eksperimentale të Përditësimit të Krijuesve, numrat e ndërtimeve në Redstone 3 çuditërisht janë ndryshe.

Sa i përket Përditësimit të Krijuesve, ai ende nuk ka mbërritur në platformat mobile dhe nuk vjen përpara datës 25 Prill. Por ajo që na intereson më të vërtetë është një listë e pajisjeve të cilat do të marrin përditësimin.

Microsoft konfirmoi telefonët të cilët do të vijojnë të mbështeten dhe për fat të keq Lumia 1520 mungon:

 • HP Elite x3
 • Microsoft Lumia 550
 • Microsoft Lumia 640/640XL
 • Microsoft Lumia 650
 • Microsoft Lumia 950/950XL
 • Alcatel IDOL 4S
 • Alcatel OneTouch Fierce XL
 • SoftBank 503LV
 • VAIO Phone Biz
 • MouseComputer MADOSMA Q601
 • Trinity NuAns NEO

Po kjo listë telefonësh do të vijojë të marrë ndërtimet eksperimental pas Përditësimit të Krijuesve. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Windows 10 merr përditësimin e dytë madhor për 2019

Lajmet e fundit>