Lajmet

Microsoft reklamon asistenten me zë Cortana , duke ironizuar Sirin e Apple

Publikuar , 03 Shtator 2014
Microsoft reklamon asistenten me zë Cortana , duke ironizuar Sirin e Apple

gsmarena_001 (2)Kompania teknologjike HTC, në një përpjekje për të shtuar interesin e njerëzve mbi telefonin e ri inteligjent HTC One M8 ka lëshuar në Youtube një reklamë, ku shfaqet asistenti me zë i Windows Phone, Cortana. Krahas Cortana-s në këtë reklamë shfaqet edhe asistenti me zë Siri i kompanisë rivale, Apple. Siri ironizohet, duke u promovuar dhe duke ngritur kështu vlerat e Cortanës.

Cortana është cilësuar nga Microsoft si një asistent virtual i kompletuar, duke sjellë të gjitha aftësitë e motorit kërkues Bing nëpërmjet një paketë që aktivizohet me zë. Shikoni videon e reklamës së Microsoft në këtë link. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Me Android 12 mund të luani lojërat ende pa u shkarkuar