Lajmet

Microsoft ridizajnon ikonat e Office

Publikuar , 29 Nëntor 2018
Microsoft thotë se ato janë rezultat i shumë hulumtimeve dhe testimeve. Microsoft ridizajnon ikonat e Office

Microsoft prezantoi një ridizajnim të ikonave të Office të cilët për herë të fundit ishin përditësuar në 2013-ën.

Ikonat e reja do të lançohet gradualisht në platformat ku Office është i disponueshëm në muajt në ardhshëm duke filluar nga ato mobile dhe ueb.

Microsoft thotë se ato janë rezultat i shumë hulumtimeve dhe testimeve. Ato duhet të përfaqëson transformimin e Office në një suitë produktiviteti dhe bashkëpunimi mes ekipesh.

Kompania ka shtuar inteligjencën artificiale, funksionalitete me zë, integruar Linkedin dhe prezantuar Microsoft Teams. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Microsoft do të ndërtojë superkompjuterin më të fuqishëm në botë të parashikimit të motit