Lajmet

Microsoft siguron dy patenta të tjera nga Android

Publikuar , 13 Dhjetor 2012
0
Microsoft siguron dy patenta të tjera nga Android

Edhe dy shitësit e tjerë Android: EINS SE dhe Hoeft & Wessel ranë dakord për të paguar taksat e licencimit të Microsoft, në këmbim të një mbulimi më të gjerë prej portofolit të saj.

Microsoft,i cili e bëri lajmin publik të martën, nuk përcaktoi detaje financiare.

Ndërmjet atyre që kanë nënshkruar një marrëveshje me kompaninë gjigante janë dhe Sharp, HTC e Samsung.

Fushata e Microsoft-it për të siguruar këto marrëveshje ka zemëruar Google , duke i cilësuar përpjekjet e kompanisë kundërshtare si anti-konkurruese. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Microsoft konfirmon datën e daljes në shitje të HoloLens 2

Lajmet e fundit>