Lajmet

Microsoft vuan ndërprerje të shërbimit Outlook dhe Xbox

Publikuar , 07 Mars 2017
0
Disa raporte sugjerojnë se shërbime të ndryshme të Microsoft po përjetojnë ndërprerje. Gjigandi i sistemit operativ i konfirmoi këtë raporte dhe tha se po punon për një zgjidhje. Microsoft vuan ndërprerje të shërbimit Outlook dhe Xbox Photo Source: Getty Images

Më të prekurit janë përdoruesit e Outlook, përfshirë edhe adresat Hotmail. Raportimet vinë kryesisht nga rrjetet social dhe sajtet si Down Detector.

Në platformën Xbox Live Microsoft ka publikuar një mesazh i cili thotë se është në dijeni të problemeve. Microsoft Outlook shkruan në Twitter se shërbim është rikthyer normalitetit.

“Lajme të mira! Një përditësim është dërguar. Serverat tanë po funksionojnë për mrekulli,” shkruante në një përgjigje për një konsumator në Twitter. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  10 vite më parë Steve Jobs prezantoi pajisjen të cilën e quante revolucionare