Harduer

Monitori i ri Samsung CH711 me ekran të lakuar i dedikohet gamerave

Publikuar , 30 Dhjetor 2016
0
Monitori i ri Samsung CH711 me ekran të lakuar i dedikohet gamerave

ces2017_ch711_curvedmonitor_attachment_8Pak përpara se të hyjë viti i ri e së bashku me të konferenca CES, kompanitë teknologjike si Samsung kanë filluar të tregojë surprizat përpara evenimentit. Konkretisht monitori quantom CH711 me ekran të lakuar.

I disponueshëm në dy madhësi: 27 dhe 31.5 inç, CH711 ka rezolucionin 2560×1440 piksel. Samsung thotë se CH711 ka një kohë përgjigje prej 1 milisekond, shikueshmëri në kënd 178 gradë dhe mbulim sRGB prej 125%. Kabllot janë të fshura në bazën e monitorit.

Ekrani i cili nuk bëhet i ditur nëse ka ngjyra 8 ose 10 bit, ngelet e paraqartë potenciali i teknologjisë OLED krahasuar me Samsung Quantum.

Vlen të theksohet se ekranet OLED vuajnë nga ngecjet e papritura ndërsa Quantum shquhet për përmirësimin e pamjes nëpërmjet alternimit të ngjyrave.

Çmimi dhe disponueshmëria e monitorit do të bëhet e ditur në CES 2017. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Instagram u tregon të huajve historitë e përdoruesve

Tags >

samsung
Lajmet e fundit>