Softuer

Mozilla ka lëshuar versionin e dymbëdhjetë beta të Firefox 4

Publikuar , 26 Shkurt 2011
Mozilla ka lëshuar versionin e dymbëdhjetë beta të Firefox 4

“Ne jemi në fazat e fundit të qarkut të Firefox 4 Beta,” është shkruar në një postim në një blog për open source. “Skuadra ka arnuar më shumë se 7,000 gabime që kur u lëshua beta i parë.”
Mozilla has released the twelfth and final Firefox 4 beta.

Të enjten, menaxheri për lëshime i ndërmarrjes Mozilla, Christian Legnitto, pranoi që numri 12 do të jetë versioni i fundit beta përpara versionit përfundimtar. Beta i ri “dërgon punë të përmirësuar dhe përgjigje gjatë shikimit të videove në uebfaqet tuaja të pëlqyera”. Kjo nënkupton për një punë më të mirë me Flash.

Postimi për lëshimin shkruan që beta punon më mirë me shtesat, kur nxitimi i harduerit është i lëshuar dhem nëse ju prisni për hiperlidhje, URL-ja tani paraqitet në pjesën e poshtme të dritares së shfletuesit.

Ju mund të shkarkoni versionin beta. Si zakonisht, ky version bën për Linux, Windows dhe Mac./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Greenroom është përgjigja e Spotify ndaj Clubhouse