Lajmet

Mund të arrestohesh nëse bart me vehte një Galaxy Note 7 gjatë një fluturimi ajror

Publikuar , 15 Tetor 2016
0
Mund të arrestohesh nëse bart me vehte një Galaxy Note 7 gjatë një fluturimi ajror

img_0078-100674741-largeQeveria Amerikane ka ndaluar mbajtjen e telefonëve Galaxy Note 7-të në të gjitha fluturimet ajrore duke paralajmëruar përdoruesit që të kthejnë telefonët e tyre tek Samsung.

Udhëtarët nuk mund të marrin me vehte një telefoni Galaxy Note 7 as në cantën e dorës e as në valixhe, tha Departamenti i Transportit pranë Administratës së Aviacionit Federal.

Gjithashtu është i ndaluar dërgimi i telefonëve përmes avionëve komercial tregtar. Këto ndalime kanë hyrë në fuqi që nga dita e sotme në SHBA. Samsung bëri të ditur se është duke bashkëpunuar me autoritetet për tu komunikuar ndalimin kompanive ajrore.

Pasagjerët të cilët shkelin këtë ndalesë mund të përballe me akuza kriminale dhe gjoba të rënda. Samsung filloi shitjen e Galaxy Note 7-tës në mbarë botën gjatë muajit Gusht dhe shumë autoritete të aviacionit civil kanë ndaluar mbajtjen e këtij telefoni gjatë fluturimeve ajrore. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Inteligjenca Amerikane dhe Gjermane kanë spiunuar dhjetëra shtete

Lajmet e fundit>