Biznes

Musk refuzon të bëhet pjesë e bordit drejtues të Twitter

Nga: PCWorld
Publikuar , 11 Prill 2022
Pasuria e Musk llogaritet në 260 miliardë dollarë dhe javën e kaluar u bë investitori më i madh në kompani. Musk refuzon të bëhet pjesë e bordit drejtues të Twitter

Elon Musk bëri një kthesë 360 gradëshe sa i përket përfshirjes në bordin drejtues të Twitter pavarësisht se është aksioneri më i madh në rrjetin social me 9.2% të aksioneve.

Njeriu më i pasur në botë pritej të bëhej anëtar i bordit të Shtunën por shefi ekzekutiv i Twitter Parag Agrawal tha se Musk e kishte refuzuar ofertën.

Pasuria e Musk llogaritet në 260 miliardë dollarë dhe javën e kaluar u bë investitori më i madh në kompani.

Ai gjithashtu është një përdorues aktiv i rrjetit social me 81.3 milionë ndjekës në platformë.

Pas lajmi se Musk ishte bërë investitori më i madh në kompani, aksionet e Twitter u rritën me 27%. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Zyrtari i lartë Evropian takohet me Elon Musk