Analiza

Ndalni temat e gjata “Reply All” me këtë veçori të Gmail-it

Publikuar , 12 Prill 2014
0
Ndalni temat e gjata “Reply All” me këtë veçori të Gmail-it

sdavutixm9xjvdy1yb3dTë gjithë mund të kemi qenë në situata të tilla: ju përfshiheni në një temë e-maili ku çdokush është duke replikuar për të gjithë dhe, edhe pse më nuk janë gjëra që ju interesojnë, asnjëherë nuk mbarojnë. Gmail mund të ju ndihmojë që të ndalni këto biseda.

Butoni për heshtje në Gmail është në fakt një veçori mjaft e vjetër, por njëra nga ato që shumë nga ne me gjasë kanë harruar që është aty. Nëse ziheni në ndonjërën nga këto tema të pafundme me e-maile, vetëm shkoni tek More dhe Mute.

Kjo gjë nuk do të fshijë e-mailet nga inbox-i juaj, por porositë e reja që vijnë nga replikat nga ajo temë nuk do të shënjohen si të reja. Ju mund ta bëni këtë edhe në Outlook për Windows duke klikuar butonin “Ignore” nën tabin Home. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Rikthehet Resident Evil, kompania jep datën e debutimit

Tags >

Gmail