Lajmet

Ndërfaqja e re e Google Play Store e disponueshme që nga dita e sotme

Publikuar , 23 Tetor 2015
0
Ndërfaqja e re e Google Play Store e disponueshme që nga dita e sotme

google_play_lead_image_dimensions.0.0.0.0Pamja e re e platformës Google Play të cilën e lajmëruam dy ditë më parë tani po ndjek rrugëtimin e saj drejt telefonëve inteligjentë dhe tabletëve Android. Ky dizajn i ri, i njotuar në fillim të këtij muaji ndan faqen kryesore në dy seksione kryesore : Aplikacione & Lojra dhe Argëtim. Kjo e fundit përfshin përmbajtjet e tilla si Filmat, Shfaqjet televizive, Librat dhe Lajmet.

Gjithashtu mund të vihet re një panel i ri “Hightlights” i cili shfaq më të mirën e të rejave të fundit në dy kategoritë e lartpërmendura. Fusha e cila përfshin informacionet dhe komentet vjen me një risi: mbështetjen për gjuhët e shkruara nga e djatha në të majtë.

Fatkeqësisht ky përditësim nuk mund të instalohet manualisht. Google duhet të kryej disa përditësime në server në mënyrë që ju të merrni dizanjin e ri. Ky ndryshim është i disponueshëm për disa përdorues, ndërsa disa të tjerëve s’u mbetet gjë tjetër veç të presin.(PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Franca do të gjobisë gjigantët e teknologjisë për gjuhën e urrejtjes