Vëzhgim

Ndeshja Çellsi – Barcelona, ngjarja më e cicëruar sportive

Publikuar , 26 Prill 2012
0
Ndeshja Çellsi – Barcelona, ngjarja më e cicëruar sportive

Twitter thotë që gjatë ndeshjes, trafiku botëror i përgjithshëm në platformë kishte arritur 13,684 cicërima për sekondë, duke tejkaluar rekordin e vendosur nga Super Bowl – 12,233 cicërima të arritura.

Me largimin e njërit lojtar të Çellsit dhe me përpjekjet e këtij ekipi për të qëndruar të fortë në garë, Torres arriti që ta kalojë portierin e Barcelonës, për ta dhënë këtë gol të vonshëm por shumë nevojshëm, që krahas kualifikimit në finale që ia siguri ekipit londinez, ishte bërë temë edhe e mosbesimit që Çellsi arriti  ta mund njërën nga skuadrat më të mira në botë e cila në fakt luante me 11 lojtarë.

Në fakt, Twitter thotë që “biseda arriti pikën kulmore menjëherë duke ndjekur golin e  Fernando Torresit që mbylli lojën dhe vulosi fitoren e Çellsit në gjysmëfinale.”/pcworldalbanian

LEXO EDHE:  OnePlus 7T: Nëse po kërkoni ekselencë por pa shpenzuar shumë ky është telefoni për tu blerë

Lajmet e fundit>