Biznes

Ndiqni live evenimentin e Microsoft nga uebfaqja zyrtare

Publikuar , 06 Tetor 2015
0
Ndiqni live evenimentin e Microsoft nga uebfaqja zyrtare

Microsoft improves WindowsJu mund të shikoni live evenimentit që do të nga Microsoft ditën e sotme në uebfaqen zyrtare të kompanisë. Evenimenti do të mbahet në New York dhe gjatë tij pritet të prezantohen një numër produktesh Windows 10.

Ndër to pajisja më e madhe pritet të jetë tableti-laptop Surface Pro 4 i cili mendohet se do të jetë më i hollë dhe më i lehtë krahasuar me paraardhësin. Kompania gjithashtu do të paraqesë rripin e fitnesit Microsoft Band si dhe sipas disa të dhënave dhe fotove, dy modele të reja të telefonë Lumia, konkretikisht Lumia 950 dhe Lumia 950 XL.

Mendohet se gjatë këtij evenimenti, Microsoft do të vijë me një njoftim mbi datën e lançimit dhe çmimin përkatës për syzet e realitetit virtual, HoloLens. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Microsoft arrin objektivin madhor me Windows 10

Tags >

Microsoft