Lajmet

Ndryshimet e fundit e bëjnë Twitter të ngjajë me Reddit

Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 29 Nëntor 2019
0
Me këtë aplikacion përdoruesit mund të testojnë funksionet e fundit të rrjetit social dhe ndryshimet e aplikuar në platformë. Ndryshimet e fundit e bëjnë Twitter të ngjajë me Reddit

Të ndjekësh bisedat në një rrjet social, Twitter padyshim nuk është vendi ideal. Një funksion i cili shndërron bisedën në formatin e një peme ka filluar të testohet në platformë dhe debuton në 2020.

Ky funksion duhet ta përmirësojë ndjeshëm ndjekjen e bisedave. Bisedat “pemë” kanë filluar të shfaqen në aplikacionin testues të Twitter, Twttr.

Me këtë aplikacion përdoruesit mund të testojnë funksionet e fundit të rrjetit social dhe ndryshimet e aplikuar në platformë.

Bisedat “pemë” kanë janë duke u testuar në uebsajt. Formati i ri jo vetëm e bën të lehtë të ndjekësh bisedat por gjithashtu mund të klikoni në secilën prej cicërimave për tu fokusuar në bisedën e rrjedhë prej saj.

Këto ndryshime e bëjnë Twitter të ngjajë më tepër rrjetin social Reddit. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Pasuria e miliarderëve Kinezë arrin në 1.29 trilionë dollarë

Tags >

Twitter