Biznes

Në dyshim organizimi i shfaqjes teknologjike mobile më të madhe në botë për shkak të koronavirusit

Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 06 Shkurt 2020
0
Por organizatorët e konferencës thanë ditën e djeshme se virus ka pasur një impakt minimal në aktivitetin deri më tani. Në dyshim organizimi i shfaqjes teknologjike mobile më të madhe në botë për shkak të koronavirusit

LG është tërhequr nga një prej shfaqjeve teknologjike më të mëdha në botë për shkak të frikës nga Koronavirusi.

Firma teknologjike Koreano-Jugore ka anuluar paraqitjen e saj në Kongresin Mobil Botëror i cili mbahet çdo vit në Barcelonë.

MWC hap dyert më 24 Shkurt është shfaqja teknologjike mobile më e madhe në botë. Kompania Kineze ZTE ka anuluar një konferencë për shtyp.

Sony gjithashtu ka thënë se virusi ka ndikuar negativisht në fabrikat e prodhimit të cilët prodhojnë komponentë për Apple dhe Huawei.

Por organizatorët e konferencës thanë ditën e djeshme se virus ka pasur një impakt minimal në aktivitetin deri më tani.

Hon Hai, një prodhues Kinez i iPhone, ka reduktuar shitjet për këtë vit për shkak të koronavirusit. Kjo për shkak se virusi ka ndikuar në zinxhirët e furnizimit në Azi. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Çmontimi i PS5 zbulon procesorin, grafika dhe sistemin e ftohjes