Harduer

Nëse iPad do të kushtonte 300 dollarë, do të rezistonit?

Publikuar , 03 Janar 2012
0
Nëse iPad do të kushtonte 300 dollarë, do të rezistonit?

Gjersa jemi këtu vetëm keni parasysh sesi e ka definuar tregun Apple; iPhone 4S është për konsumatorët Premium (duke u bazuar edhe në kontrata), iPhone 4 është për secilin dhe iPhone 3Gs është për konsumatorin me xhep jo fort të mbushur (nëse merret me kontratë në SHBA nuk kushton asnjë cent). 

Duke u nisur prej kësaj dikush mund të thotë se mund të shohim paraqitjen në treg të një iPad 3’i dhe më pas ridestinimin e secilës pajisje për secilin nivel të tregut, por me gjasë në anën e tabletëve nuk do të jetë kështu.

Sipas disa raporteve të paraqitura në treg del se ne me gjasë do të mund të shohim një iPad bazik me çmim prej 300 dollarë, që do të ketë specifika bazë si: ekran HD, mundësi për shfletim të uebit dhe një kapacitet solid të magazinimit (jo një nivel të këtillë gjigant siç ofrojnë tabletët ekzistues). E kush nuk do ta blinte? /pcworldalbanain

LEXO EDHE:  Galaxy S20 do të ketë më shumë memorie RAM sesa kompjuteri juaj