Harduer

Nëse telefonët me “notch” nuk ju kanë pëlqyer, si thoni për dy të tilla

Publikuar , 16 Nëntor 2018
0
Përveçse kush do të ishte ai që do të blinte një telefon me dy notch, këto nuk janë as simetrike. Nëse telefonët me “notch” nuk ju kanë pëlqyer, si thoni për dy të tilla

Një trendi i ri i “notch” tek telefonët me ekrane pa kornizë ju duket i tepër, por sikur të keni një telefon me dy të tilla.

Sharp prezantoi modelin Aquos R2 Compact me ekeran 5.2-inç me dy “notch” ku një i dedikohet kamerës frontale dhe tjetri skanerit të shenjave të gishtërinjve.

Përveçse kush do të ishte ai që do të blinte një telefon me dy notch, këto nuk janë as simetrike.

Vetë telefoni sjell një harduer solid. Ekrani IGZO ka rezolucion 2,280×1,080 piksel. Procesori Snapdragon 845 shoqërohet nga 4GB RAM dhe 64GB memorie të brendshme.

Kamera e pasme ka sensor 22.6-megapiksel me hapje f/1.9. Telefoni del në shitje në Janar. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Google ridizajnon Gmail

Tags >

sharp