Harduer

Netbooku i ri Gateway LT3103u

Publikuar , 23 Qershor 2009
0
Netbooku i ri Gateway LT3103u

Netbook-u ka një faktor forme të ngjashëm me Acer Apsire One 751 dhe fuqizohet nga procesori AMD Athlon 64 L110 1.2 GHz, pastaj ka 2GB RAM dhe kartelë grafike ATI Radeon X1270. Gateway LT3103u ka hard disk 250 GB dhe lexues të shumëfishtë të integruar në një që përkrah formatet SD, MS, MS Pro, MMC dhe xD. Ka monitor LED LCD 11.6 inç me rezolucion 1366 x 768 piksela dhe kamerë 0.3 megapiksel. Ju mund të prisni lidhje WiFi 802.11 b/g dhe Ethernet.

Netbook-u përfshin touchpad me multi-gesture dhe arrin i pajisur me bateri 6 qelizore 5200mAh. Ka sistem operativ Vista Home Basic SP1 dhe kushton vetëm 399.99 dollarë.

LEXO EDHE:  iPhone 12 do të kushtojë më tepër sesa kemi menduar