Biznes

Netflix në udhëkryq, fillon largimet nga puna

Nga: PCWorld
Publikuar , 24 Qershor 2022
“Do të vazhdojmë të investojmë në biznes ndërsa po bëjmë ndryshme përballë kostove që po rriten dhe të ardhurave që po bien.” Netflix në udhëkryq, fillon largimet nga puna

Netflix vendosi të largojë nga puna 300 punonjës. Vendimi u mor pas kompania largoi 150 punonjës të tjerë në Maj. “Sot për fat të keq duhet të largojmë 300 punonjës,” tha një zëdhënës i kompanisë ditën e Enjte.

“Do të vazhdojmë të investojmë në biznes ndërsa po bëjmë ndryshme përballë kostove që po rriten dhe të ardhurave që po bien.”

Të ardhura e tre mujorit të parë të muajit Prill për Netflix ishin një alarm pasi zbuluan ngadalësim të të ardhurave. Kompania humbi 200 mijë abonentë në SHBA gjatë kësaj periudhe dhe është rënia e parë në një dekadë.

Këtë rënie Netflix ja atribuon ndarjes së fjalëkalimeve mes përdoruesve që flitet për afro 100 milionë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Netflix ndërpret shërbimin në Rusi

Tags >

Netflix