Lajmet

Netflix po teston video promo që luhen midis episodeve

Publikuar , 18 Gusht 2018
Netflix i tha The Verge se promovimet e videove supozohet të jenë të anashkalueshme dhe se funksioni nuk është i përhershëm. Netflix po teston video promo që luhen midis episodeve

Tipari më i fundit i testimit të Netflix është një video  promo që luhet mes episodeve të një serie që po shikoni.

Testi po shfaqet vetëm për përdoruesit e zgjedhur në nivel global dhe është një video me ekran të plotë të përmbajtjes që sugjerohet për përdoruesit nga algoritmet e Netflix.

Përdoruesit që kanë dalluar tiparin e testimit kanë shfrytëzuar Reddit dhe Tëitter për të shprehur shqetësimin e tyre për ndërprerjen nga një reklamë për shfaqje të tjera.

Një gabim u shfaq për disa përdorues, ku nuk ishin në gjendje të kapërcenin promovimin dhe duhej të shihnin një sasi të caktuar, si me reklamat në YouTube, para se të arrinin në episodin e ardhshëm të shfaqjes së tyre.

Netflix i tha The Verge se promovimet e videove supozohet të jenë të anashkalueshme dhe se funksioni nuk është i përhershëm.

Ndryshe prej shumë prej eksperimenteve të Netflix, ky testim video promo promovon shfaqjet e tjera të Netflix, përtej përmbajtjes së tij origjinale.

Kompania thotë se këto karakteristika zvogëlojnë  kohën që përdoruesit harxhojnë për të shfletuar dhe i ndihmojnë ata të gjejnë diçka që do të donin duke shikuar edhe më shpejt. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  10 vite më parë u prezantua iPad i parë

Tags >

Netflix