Biznes

Netflix rrit çmimin për ata përdorues që duan të shohin video HD

Publikuar , 12 Tetor 2014
0
Netflix rrit çmimin për ata përdorues që duan të shohin video HD

netflix-4kPo mendoni të blini një televizor që të jetë i aftë të sjellë tek ju eksperiencën e rezolucionit 4K? Lajmi i mirë vjen nga Netflix, i cili po shton numrin e videove 4K ndër të cilat listohen: Breaking Bad në 4K, House of Cards në 4K, The Smurf etj.

Por ka dhe një lajm të keq. Nëqoftëse ju doni të shikoni 4K, do ju duhet të paguani më shumë lek për abonimin në Netflix. Ja se si e ka përshkruar strategjinë e çmimit një përdorues:

-Nëqoftëse përdoruesi është abonuar tashmë në këtë program për 4K, çmimi nuk do të ndryshojë deri në 12 gusht të 2016.

-Nëqoftëse jeni një abonent i ri ose një abonent aktual por jo i programit 4K, çmimi i përmuajshëm do të jetë 11.99$. Kjo do të thotë një rritje me 33%.

Por nëoqftëse keni një televizor 4K? Patjetër duhet të jetë i lidhur me Netflix. Ndërsa për rata që nuk disponojnë një televizor 4K, mos u nxitoni do të paguani më shumë se vlera reale e tij. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Discord nuk do të jetë më thjeshtë një platformë komunikimi e adhuruesve të lojërave

Tags >

hd