Blog

Netflix sjell planin e ri tarifor me 16.99 euro

Publikuar , 06 Korrik 2018
Netflix ka konfirmuar për CNET se testimi i nivelit të çmimit të planit Ultra është i vërtetë. Një zëdhënës i kompanisë tha se "Në këtë rast, ne po testojmë pikat dhe tiparet e çmimeve paksa të ndryshme për të kuptuar më mirë se si konsumatorët e vlerësojnë Netflix." Netflix sjell planin e ri tarifor me 16.99 euro

Sipas një raporti nga TuttoAndroid, i cili zbuloi i pari planin e ri (nëpërmjet CNET) njoftohet se Netflix po teston një risi të re të abonimit “Ultra” që do të rriste çmimin mujor duke e bërë edhe më të lartë se opsioni aktual “Premium”  i kompanisë prej 13.99 euro.

Sipas TuttoAndroid, plani i ri do të kushtojë 16.99 euro (dhe me sa duket, 16.99 dollarë në SHBA, bazuar në atë se si Netflix i ka çmimet ekzistuese) dhe do të ofrojë deri në katër drejtime 4k në të njëjtën kohë, ç’ka përdoruesit e Netflix do ta vënë re se është tashmë e ofruar në planin më të lirë Premium.

Bazuar në raportin e TuttoAndroid, duket se Netflix po teston versione të shumta të formacioneve të saj të planit që mund të shohin videon HDR të Ultra për ta bërë atë të dalë nga Premium (që do të humbiste veçoritë), ose të shohin rënien e planit Premium nga katër rrjedha të njëpasnjëshme në vetëm dy.

CordCutting.com gjithashtu ka vërejtur planin e ri në testimin në Gjermani, me dy çmime prej € 16.99 dhe € 19.99, duke treguar se Netflix është duke u ngatërruar paksa me çmimet për planin e ri.

Netflix ka konfirmuar për CNET se testimi i nivelit të çmimit të planit Ultra është i vërtetë. Një zëdhënës i kompanisë tha se “Në këtë rast, ne po testojmë pikat dhe tiparet e çmimeve paksa të ndryshme për të kuptuar më mirë se si konsumatorët e vlerësojnë Netflix.”

Megjithatë, nëse jeni i vendosur për të marrë absolutisht më shumë nga abonimi juaj Netflix, mund të doni të përgatiteni për të filluar të paguani pak më shumë për të në të ardhmen e afërt. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Nis zyrtarisht shkrirja e mesazheve të Instagram dhe Messenger

Tags >

Netflix