Harduer

Nikon prezantoi DSLR-në e re të rangut të ulët D5600

Publikuar , 10 Nëntor 2016
0
Nikon prezantoi DSLR-në e re të rangut të ulët D5600

nikon_d5600_1478775531361Në vetëm dy vite pasi prezantoi aparatin e parë profesional me ekran me prekje, D5500, Nikon ditën e sotme zbulojë pasardhësin.

D5600 ndjek hapat e D5500 duke vënë në funksion teknologjinë SnapBridge e cila mban kamerën të lidhur me telefonin përmes Bluetooth.

Ekrani me prekje ka një buton virtual FN i cili u jep akses përdorues në funksionet kyçe si ISO.

Përtej kësajm D5600 është një pasqyrë e paraardhësit. Përdor po të njëjtin procesor EXPEED 4, sensorin 24 megapiksel APS-C, ekranin 3.2 inç me 1 milion pika, të njëjtin rang ISO nga 100-25,600 madje ka edhe të njëjtin trup.

Çmimi dhe disponueshëria mbeten për tu mësuar në javët në vijim. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Nikon ofron kurset e fotografisë falas gjatë muajit Prill

Tags >

Nikon