Harduer

Ninetedo 3DS më 20 nëntor lansohet në Japoni

Publikuar , 13 Shtator 2010
0
Ninetedo 3DS më 20 nëntor lansohet në Japoni

Ninetedo në korrik të këtij viti pati deklaruar se do të mbajë një konferencë për shtyp lidhur me 3DS-në e fundit, pra më 29 shtator datë e cila do të ishte edhe data e lansimit të kësaj 3DS.
Ne mendonim që ky 3DS do të dalë në shitje në treg para krishtlindjeve, mirëpo data e mundshme për lansimin e 3DS-së në Japoni është 20 nëntor 2010.

Kjo tingëllon si një datë e arsyeshme për nisjen e lansimit të kësaj 3DS, dhe shpresojmë të nisë një gjë të tillë në mbarë botën përfshirë këtu edhe SHBA-të, Britaninë e Madhe dhe Europën.
Sapo që të shpallen lajmet zyrtare nga Ninetedo, do njoftoheni me kohë për gjdo gjë.

LEXO EDHE:  Konsola e re Xbox e Microsoft vetëm si tillë nuk duket

Lajmet e fundit>