Harduer

Nintendo 3DS bëhet konzolla e dytë në SHBA

Publikuar , 10 Shtator 2011
0
Nintendo 3DS bëhet konzolla e dytë në SHBA

Duke u kombinuar me 830,000 shitjet para uljes së çmimit, kjo i bie që në Shtetet e Bashkuara janë shitur 1.06 milion 3DS që nga lëshimi.

Natyrisht, këta numra nuk kanë të bëjnë me popullaritetin e pajisjes me uljen e çmimit në Japoni, ku, sipas Gamasutra, ishin shitur 196,077 njësi vetëm në javën e parë. Tani 3DS është konzolla më e shitur në Japoni, duke e kaluar kështu Sony Playstation 3 – me mbi 1.7 milionë 3DS të shitur, në krahasim me 852,514 PS3 deri tani.

Me  lëshimin e Star Fox 64 3D dhe “Flame Red” 3DS që dalin sot në shitje, shitjet edhe mund të shënojnë rritje./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Pse telefonët tanë kanë nevojë për më shumë se një kamër?

Lajmet e fundit>