Blog

Një arsye më tepër për të blerë produkte të Samsung

Publikuar , 28 Janar 2019
0
Ato do të zëvendësohen nga plastikë e riciklueshme ose letër. Letra dhe plastika e re do të jetë e certifikuar nga organizatat mjedisore. Një arsye më tepër për të blerë produkte të Samsung

Samsung edhe njëherë ka premtuar më përgjegjësi në lidhje me mjedisin. Kompania bëri publike planet për të zëvendësuar paketimet prej plastike me materiale të riciklueshme.

Na gjysma e parë e 2019-ës dhe në vijim, Samsung do të heqë kutitë plastike për telefonët, elektroshtëpiaket dhe produktet e tjera me përbërje bioplastike.

Ato do të zëvendësohen nga plastikë e riciklueshme ose letër. Letra dhe plastika e re do të jetë e certifikuar nga organizatat mjedisore.

Zëvendësimi plotësisht i plastikës do të realizohet brenda 2020-ës.

Për vite me radhë Samsung është kritikuar nga grupet mjedisore. Lajmi është një moment i rëndësishëm për mbarë industrinë. Samsung është një prej kompanive elektronike më të mëdha në botë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  U importuan 20% më shumë telefona, Kina “pushton” tregun shqiptar

Tags >

samsung