Blog

Një këngë për fëmijë arrin 10 miliardë shikime në YouTube

Nga: PCWorld
Publikuar , 14 Janar 2022
Videoja e dytë më e shikuar është ajo e Luis Fonsi Despacito me 7.7 miliardë shikime që Baby Shark e kaloi në Nëntor të 2020-ës. Një këngë për fëmijë arrin 10 miliardë shikime në YouTube

Një këngë për fëmijë është bërë videoja e parë që arrin 10 miliardë shikime në YouTube. Dhe vështirë se ndonjë video tjetër në platformë do të arrijë këtë rekord të Baby Shark, të paktën së shpejti.

Videoja e dytë më e shikuar është ajo e Luis Fonsi Despacito me 7.7 miliardë shikime që Baby Shark e kaloi në Nëntor të 2020-ës.

Klipi më i shikuar i YouTube shfaq dy fëmijë të vërtetë të cilët demonstrojnë kërcënimin “Baby Shark” ndërsa një peshkaqen dhe familja e tij përpiqen të kapin fëmijët.

Ata dështojnë dhe fëmijët festojnë të sigurte ndërsa peshkaqenët shohin nga larg. Suksesi i videos është deri diku aksidental dhe CEO i kompanisë Pinkfong pas kësaj këngë tha se nuk e priste.

Për të festuar këtë objektiv, Pinkfong ftoi të gjithë fëmijët në mbarë botën të ndajnë kërcënimin e tyre Baby Shark me kompaninë. /PCWorld Albanian

 

LEXO EDHE:  Ish presidenti Amerikan dërgon në gjykatë Facebook, google dhe Twitter

Tags >

youtube