Lajmet

Një konsumator i Apple shkatërron 14 iPhone në një dyqan në Francë

Publikuar , 30 Shtator 2016
0
Një konsumator i Apple shkatërron 14 iPhone në një dyqan në Francë

https-%2f%2fblueprint-api-production-s3-amazonaws-com%2fuploads%2fcard%2fimage%2f230066%2fiphoneNjë francez hyri tërë furi në një dyqan të Apple në qytetin Dijon dhe me një sferë çeliku në dorë shkatërroi të paktën 20 paisje të kompanisë në mesin e tyre 14 iPhone dhe 1 MacBook Air.

“Apple, kompania e cila shkel të drejtat e qytetarëve Europian. Refuzuan të më rimbursonin, u thash: “Më ktheni paratë e mija.” Ata më thanë jo. E çfarë pastaj? Ja çfarë ndodh!” tha djaloshi përpara se të copëtonte një tjetër iPhone.

Mediat franceze raportuan se personi është arrestuar dhe po merret në pyetje nga autoritetet. Dëmi i shkaktuar llogaritet në mijëra Euro. Një tjetë video është publikuar teksa përpiqet ti shpëtojë rojeve të sigurisë. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”wFUlz_BTby8″]

[youtube id=”tMcHnONkv7s”]

LEXO EDHE:  Microsoft dhe Samsung kanë një zgjidhje për të transferuar fotot nga telefoni në kompjuter

Tags >

Apple