Blog

Një kopje e Super Mario Bros është loja më e shtrenjtë e shitur ndonjëherë

Nga: PCWorld
Publikuar , 24 Nëntor 2020
Kujtojmë se në Korrik një tjetër kopje e Super Mario Bros. U shit për 114 mijë dollarë. Plot 20 ofertues tentuan të blinin lojën dhe çmimi fillestar ishte 62,500 dolla Një kopje e Super Mario Bros është loja më e shtrenjtë e shitur ndonjëherë

Një koleksionist dhe adhurues i Super Mario sapo bleu një kopje të rrallë Super Marsio Bros. 3 për 156 mijë dollarë në një ankand. Kopja e mbyllur e NES Classic tani është loja më i shtrenjtë e shitur në histori sipas The Verge.

Kujtojmë se në Korrik një tjetër kopje e Super Mario Bros. U shit për 114 mijë dollarë. Plot 20 ofertues tentuan të blinin lojën dhe çmimi fillestar ishte 62,500 dollarë.

Ajo që e bën këtë kopje kaq me vlerë është dizajni i rrallë i paketimit. Është loja më e hershme në historinë e prodhimit të Super Mario Bros. 3. Është në kushte të shkëlqyera me një vlerësim prej 9.2 A+.

Loja e Super Mario nuk është e vetmja shitur gjatë kësaj jave ankandi. Një kopje e Pokemon Red me vlerësim 9.8 A++ u shit për 84 mijë dollarë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Një opsion i ri në Chrome do të hapë uebsajtet më shpejtë