Harduer

Një Lumia 730 është përdorur për të prodhuar selfien “më të madhe” në botë

Publikuar , 24 Nëntor 2014
0
Një Lumia 730 është përdorur për të prodhuar selfien “më të madhe” në botë

worlds-largest-selfieNë përpjekje për të thyer rekordin botëror të selfies më të madhe në botë u realizua këtë fundjavë në Bangladesh duke përdorur një Microsoft Lumia 730 me Windows Phone 8.1 dhe kamerë frontale 5 Megapixel me kënd të gjerë të smartfonit, selfia “më të madhe” në botë.

Imazhi aktual u postua në faqen e Facebook të Microsoft Lumia Bangladesh, e cila raporton se ka përdorur kamerën frontale të Lumia 730 për të kapur një foto të 1151 njerëzve me qëllim thyerjen e rekordit si selfie me numrin më të madh të njerëzve të cilëve mund tu dallohen fytyrat qartësisht.

Akoma nuk ka asnjë informacione apo reagim nga organizata e rekordeve botërore Guinness nëse e ka konfirmuar se ky event ishte në gjendje të prodhonte selfien më të madhe në botë, por ajo që na impresionon është mënyra e bukur për të promovuar Lumia 730. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  SHBA do të krijojë një teknologji 5G alternative të Huawei

Lajmet e fundit>