Lajmet

Një model Android i Nokia N95 ka qenë pranë prezantimit

Nga: PCWorld
Publikuar , 08 Nëntor 2020
Rikthimi i telefonëve nostalgjikë vitet e fundit si Razr nga Motorola apo LG Wing, do të ishte interesante të shikonim një telefon të tillë Nokia të rikthehet. Një model Android i Nokia N95 ka qenë pranë prezantimit

E mbani mend Nokia N95? Telefonin Symbian me shinë i cili ishte kulmi i dizajnit në epokën e para-iPhone?

Një video e publikuar në YouTube nga kanali Mr. Mobile rikthehet tek nostalgjia dhe jo vetëm, por duke treguar edhe një prototip të pa lançuar nga kompania HMD e cila kishte licencën e prodhimit të telefonëve Android Nokia vitet e fundit.

N95 II ka gjithashtu një shinë e cila fsheh kamerat frontale dhe altoparlantin. Ndërsa në pjesën e pasme unaza e kamerës mund të përdoret edhe të mbajtur telefonin me një gisht.

Rikthimi i telefonëve nostalgjikë vitet e fundit si Razr nga Motorola apo LG Wing, do të ishte interesante të shikonim një telefon të tillë Nokia të rikthehet. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  6 veçori të reja që po vinë në Android