Lajmet

Një prej opsioneve më të kërkuara mund të vijë së shpejti në Instagram

Nga: PCWorld
Publikuar , 17 Maj 2021
Aktualisht përdoruesit mund të postojnë vetëm nga aplikacioni për iOS dhe Android. Por kur do të ofrohet një mundësi e tillë? Një prej opsioneve më të kërkuara mund të vijë së shpejti në Instagram

Instagram së shpejti do të adresojë një prej ankesave më të mëdha nga përdoruesit, të paktën sesi një informacioni të publikuar ditën e sotme në rrjetin social Twitter.

Zhvilluesi dhe informatori i teknologjisë Alessandro Paluzzi në Twutter postoi disa imazhe të cilat tregojnë se Instagram do të lejojë përdoruesit të postojnë nga kompjuteri desktop dhe uebsajti i Instagram.

Ndërtuar si një aplikacion për smartfonët, Instagram i ka rezistuar ndër vite thirrjeve për të lançuar aplikacione që bëjnë të mundur postimin nga një kompjuter.

Provat Paluzzi i nxori nga kodi i aplikacionit Instagram dhe janë sinjal se rrjeti social më në fund do të ndryshojë qëndrim.

Aktualisht përdoruesit mund të postojnë vetëm nga aplikacioni për iOS dhe Android. Por kur do të ofrohet një mundësi e tillë?

Nuk ka një informacion në lidhje me këtë e madje as garanci se ky testim një ditë do të formalizohet. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Shpenzimet e drejtuesve të gjigantëve të teknologjisë në siguri personale do ju çudisin