Lajmet

Një problem në aplikacionin Tesla lë drejtuesit jashtë makinave

Nga: PCWorld
Publikuar , 22 Nëntor 2021
Tesla ju rekomandoi përdoruesve të mbajnë një kopje të çelësit fizik në vend që të mbështeten vetëm tek smartfoni dhe aplikacioni i Tesla. Një problem në aplikacionin Tesla lë drejtuesit jashtë makinave

Serveri i aplikacionit Tesla ra për pak orë gjatë fundjavës duke çuar në një ndërprerje të shërbimit në mbarë botën por problemi është më i madh se kaq. Pronarët e makinave Tesla të cilët përdornin smartfonin dhe aplikacionin si çelës makine nuk mund të përdornin makinat e tyre.

Fillimisht u mendua se vetëm shoferët në Amerikën e Veriut ishin prekur por shumë shpejt u bë e qartë se problemi ishte më i madh me përdorues nga Koreja e Jugut që ankoheshin në profilin e Musk në Twitter.

Të tjerë kishin ngelur në rrugë duke kërkuar ndihmë. Ndërprerja erdhi pak orë pasi Tesla lëshoi një përditësim. Të ngelësh jashtë makine është një problem që drejtuesit i tremben më së shumti. Tesla ju rekomandoi përdoruesve të mbajnë një kopje të çelësit fizik në vend që të mbështeten vetëm tek smartfoni dhe aplikacioni i Tesla. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Plani ambicioz i General Motors për të kaluar Teslan

Tags >

Tesla