Blog

Një vështrim mbi statistikat e gjigandit të videove Youtube (Infografik)

Publikuar , 25 Tetor 2015
0
Një vështrim mbi statistikat e gjigandit të videove Youtube (Infografik)

YouTubeBusiness-644x373Filloi si një uebfaqe për të shpërndarë video ndërsa sot është transformuar në një biznes gjigand me miliona njerëz që krijojnë përmbajtje. Me patjetër duhet të keni dëgjuar për emrat e njohur të Youtube si PweDiePie dhe Smosh?

Mund tju duken të cuditshëm puna dhe personaliteti i tyre po që po bëjnë para nuk ka dyshim. Sot kemi për ju një infografik interesant i cili hedh dritë mbi statistikate e Youtube dhe parasë që gjeneron. (PCWorld Albanian)

communications.syr.edu

youTube.FINAL_

LEXO EDHE:  Microsoft mbyll përfundimisht Skype 7 më 1 Nëntor

Lajmet e fundit>