Analiza

Njihuni me Acer Timeline (apo ndryshe, Aspire 3810T)

Publikuar , 15 Mars 2010
0
Njihuni me Acer Timeline (apo ndryshe, Aspire 3810T)

Gjithashtu ka një paraqitje të mprehtë, që garanton vëmendjen e duhur.

Në WorldBench 6, Timeline, që kushton 799$, mori 68 pikë, duke konkurruar me disa ultraportabël më të shtrenjtë. Ndërkohë që pajiset me plot 4GB RAM, atij i mungon një kartë grafike diskrete. Si pasojë e kësaj, me gjithë
performancën e mirë në Windows Vista Home Premium 64 bit, mos pritni që të jetë një mrekulli multimediale. Gjithashtu ai qëndroi ndezur për plot 8 orë e 21 minuta me një karikim të vetëm të baterisë.

Më pëlqeu tastiera, por butonat e sheshtë, pseudo-të-prerë nuk janë për këdo. Display pasqyrues 1366-me-768 pikselë ka ngjyra mjaft reale. Timeline ofron gjithashtu një numër të arsyeshëm portash dhe një paketë me programe ndihmëse.

Timeline është një blerje e mirë si netbook dhe një aksesor i këndshëm për t’u parë.

LEXO EDHE:  Statistikat e komunikimeve elektronike, si qëndron tregu përpara daljes së Z-Mobile

Lajmet e fundit>