Lajmet

Njihuni me aplikacionin shoqërues zyrtar për MacWorld/iWorld

Publikuar , 29 Janar 2013
0
Njihuni me aplikacionin shoqërues zyrtar për MacWorld/iWorld

MacWorld iWorldNëse jeni pjesë e Macworld/iWorld, që zhvillohet në San Francisko nga 31 janar – 2 shkurt, do të jeni të lumtur të dini se njerëzit në Active Network kanë lancuar një aplikacion shoqërues zyrtar të iOS për t’ju ndihmuar ta bëni më të “madhe” ngjarjen.

Aplikacioni falas ju lejon të mbani tabelat mbi një numër të artikujve të rëndësishëm, duke përfshirë orarin e seancave, një listë të të gjithë folësve dhe prezantuesve, dhe një hartë në pjesën e hapësirës.

Kjo do të thotë që ju mund të shpenzoni më shumë kohë duke shijuar aktivitetet e shumta të ofruara nga Macworld/iWorld dhe më pak kohë duke u përpjekur të kuptoni se çfarë të bëni tjetër.

Aplikacioni ofron një kthesë me detaje për t’ju ndihmuar të vendosni më shumë vetëm ato ngjarje që ju interesojnë.

MacWorldiWorldGjithashtu mund të merrni një vështrim në rast të llogarive zyrtare të mediave sociale, ku ju mund të mbani atë deri ku organizatorët e konferencës janë dhe të zbuloni se për çfarë janë duke folur të pranishmit.

Të pranishmit e regjistruar gjithashtu marrin akses në pak përftime extra; për shembull, ju mund të bëni bookmark prezantimet dhe ekspozuesit tuaj të preferuar për të bërë të sigurtë që të kapni të gjitha pikat e rëndësishme, lidhur direkt me të pranishmit e tjerë, dhe madje edhe kodet QR të skanuara drejt nga telefoni juaj (ose iPad, nëse ju jeni në këtë lloj mjeti).

Ofertat speciale janë gjithashtu në dispozicion për të pranishmit në konferencë, në dhe rreth zonës së San Franciskos.

Aplikacioni shoqërues zyrtar i Macworld/iWorld kërkon iOS 4.3 ose më vonë, dhe është i pajtueshëm me iPhone, iPod touch dhe iPad. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Një përplasje mes dy kompanive të prodhimit të çipeve kërcënon shitjet e telefonit më popullor në botë

Lajmet e fundit>