Harduer

Njihuni me çantën që karikon

Mar 23 2013
0 Shpërndarje
Njihuni me çantën që karikon

cantaAsnjërit nuk i pëlqen të ngel pa bateri laptopi apo smartfoni i tij gjatë një udhëtimi apo një pune. Për këtë arsye një kompani e Kalifornisë së Jugut dizajnoi një çantë tip karikuesi që e “ushqen” pajisjen gjatë kohës që ju udhëtoni.

Çanta e shpinës energjike (Energi Backpack) e TYLT është një çantë dhe një “stacion” energjie që ka rreth 10,400 mAh bateri me jone litiumi. Mund të karikojë deri në tre pajisje në të njëjtën kohë me anë të portave USB.

Krijuesit e saj TYLT pretendojnë se kjo çantë karikuese ruan mjaft energji për të karikuar një smartfon 4 herë dhe një tabletë një herë përpara se të rikarikohet vetë.

Kjo çantë ka shumë xhepa për të vendosur çfarë do lloj gjëje që keni nevojë. Kabllot mund vendosen si brenda edhe jashtë me qëllim që edhe ta përdorni smartfonin kur është në karikim.

Intel do të sjellë mbushjen me energji wireless për smartfon-ët

TYLT po mbledh fonde në Kickstarter për të nxjerrë raundin e parë të prodhimeve. (PCWorld Albanian)

Tags >

bateri
Lajmet e fundit>