Lajmet

Njihuni me dizenjatorin i cili dëshiron të punësohet me një rezyme të mbushur me GIF

Publikuar , 06 Maj 2014
0
Njihuni me dizenjatorin i cili dëshiron të punësohet me një rezyme të mbushur me GIF

Screen_Shot_2014-05-03_at_10.04.55_AM.0_standard_640.0Nganjëherë gjëja më e vështirë rreth punësimit është t’iu bësh të tjerëve dijet, aftësitë dhe njohuritë që ke.

Drejtori artistik dhe dizenjatori Ivan Basurto e ka kuptuar që ai mund ta zgjidh këtë problem me mjeten e parapëlqyer të shprehjes në internet: GIF-i. Rezymeja e Basurtos është një blog në Tumblr, i mbushur me GIF që janë dizajnuar me kujdes që tregojnë informacionet e tij bazik. Informacione më të hollësishme – duke përfshirë CV-në tradicionale – janë në dispozicion përgjatë lidhjeve në postime.

Dizenjatori nga Ekuadori tregon për The Creators Project që ai shpreson që rezymeja e tij që e tërheq vëmendjen mund t’i mundësojë atij që të punësohet në një agjenci kreative të reklamave, por ai ende është duke pritur. Duke e ditur që GIF-ët janë mjaft tërheqës, mund të presim që së shpejti ky dizenjator të punësohet. (PCWorldAlbanian)

LEXO EDHE:  Njihuni me dollapin inovativ AirDresser të Samsung