Lajmet

Njihuni me pesë lojërat më tërheqëse të vitit 2014 për pajisjet mobile

Publikuar , 01 Qershor 2014
0
Njihuni me pesë lojërat më tërheqëse të vitit 2014 për pajisjet mobile

15231a7ce4ba789d13b722cc5c955834-bidness-tech-the-most-addictive-mobile-games-of-2014Vitet e fundit numri i përdoruesve të lojërave në telefonët inteligjentë është rritur ndjeshëm. Lehtësia e përdorimit e këtyre lojërave për të kaluar kohën e lirë, ka tërhequr shumë persona në përdorimin e tyre.

Bëhet e ditur se një pjesë e madhe e përdoruesve të këtyre lojërave nuk janë vetëm fëmijët ose adoleshentët, por edhe femrat apo njerëzit e moshës se tretë. Lojërat e telefonëve celular kanë një kosto shumë herë më të vogël se ato të PC-ve, Playstation dhe Xbox.

Përfitimet nga këto lojëra janë marramendëse, pavarësisht se mund të jenë me buxhet të ulët. Lojërat më tërheqëse të vitit 2014: Smash Hit, 2048, Flappy Bird, Quizup dhe Monument Valley. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Huawei: SHBA-të janë përpjekur të infiltrojnë rrjetet tona të brendshme

Tags >

lojera