Harduer

Njihuni me USB-në flash drajv më të vogël në botë, me përmasat e një monedhe

Publikuar , 02 Qershor 2015
0
Njihuni me USB-në flash drajv më të vogël në botë, me përmasat e një monedhe

sandisk128gbdime

Falë zhvillimit të teknologjisë, kohët e fundit kemi vënë re që përmasat e USB-ve po bëhen gjithnjë e më të vogla ndërkohë që kapaciteti i memories që ato kanë sa vjen dhe rritet. San Disk ka arritur të ndërtojë USB-në më të vogël të parë deri më sot. Bëhet fjalë për USB 3.0 flash drajv e cila sipas kompanisë ka përmasa më të vogla se një monedhë. Kapaciteti 128GB e bën atë të aftë të ruajë plot 16 orë video të tipit 1080p dhe ka një shpejtësi leximi 130MB në sekond. Ndoshta nuk është USB-ja më e mirë që kemi parë por është më e vogla. Ky produkt vjen me një çmim të arsyeshëm prej 119$. (PC World Albanian)

LEXO EDHE:  Galaxy S11 do ti mungojë një detaj "premium" por askush nuk ka për tu ankuar

Tags >

SanDisk